Tuesday, June 27, 2006

Mezun Olalı 10 Yıl Olmuş!


Geçen yıl mezunlar günü yazımın üzerinden hızla geçen zamanın ardından artık benim de 10. yıl madalyamı alma zamanım geldi. Umarım 20., 30. ve hatta 40. yıllarda da madalya almak kısmet olur. Okulumuzun kuruluşunun 50. yılı olması nedeniyle, yıl boyunca pek çok etkinlik vardı ve tabi ki bu özel yıl, 10 Haziran'da yapılan mezunlar gününün de ayrı bir atmosfere bürünmesine neden oldu. Öncelikle, yeniden stadyuma törenle girip, kürsüye çıkıp, madalyamızı en sevgili hocamızın elinden boynumuza takılması hayali gerçekleşemedi :( çünkü stadyum akşam için konsere haırlanıyordu :) Önce Levent Yüksel ardından Zuhal Olcay-Bülent Ortaçgil ikilisi sahne aldı ve son olarak da benim kuşağımın kızlarının çocukluk aşkı Erol Evgin sahneye çıktı. Çok eğlendik çoook. Hele bir de ayın gökyüzündeki renklerle dansı vardı ki görülmeye değerdi.

Ancakkkkk, yine sevgili bölümümüzdeki toplantımızda -ki 10 ve 20 yıl madalya törenleri bu yıl bölümlerde yapıldı- pek fazla mezun göremedik. İnanılır gibi değil ama sadece 10 yıl madalyasını alan 3 kişiydik. Eh böyle olunca biz de boynumuza madalyalardan beşibiryerde yaptık :))


Mezuniyetlerinin 30. ve 40. yıllarını kutlayan mezunlar için (bir de 1960 mezunları için) madalya töreni ise KKM'de yapıldı. İşte KKM'nin önündeki güzel kalabalık.


Umuyorum önümüzdeki zamanda mezun-bölüm dayanışmamız daha da kuvvetlenir.

4 comments:

Mine said...

Yıldızcım,
Nice on yıllara!

Mine

Yildiz said...

Teşekkürler Minecim :)

dilayra said...

benden de aynı temenni yıldız'cım.
seneye de biz alacağız iyi mi??

Yildiz said...

Dilayracım,

Evet seneye de size madalya takacaklar :)))

Umarım önümüzdeki yıl, daha çok mezun madalyasını almaya gelir de sizler de beşibiryerde takmak zorunda kalmazsınız :))) Yürürken çok şıngırdıyorlar ve ağır oluyorlar :)